BJK Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Beşiktaş ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
Sporx: Yazarlardan Beşiktaş yorumları

Yazarlardan Beşiktaş yorumları

Sporx

YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMLARI
Spor yazarları, Beşiktaş'ın evinde Kayserispor'u 2-1 yendiği maçı köşelerinde yorumladı. İşte o yorumlar...

YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMLARI

Spor yazarları, Beşiktaş'ın evinde Kayserispor'u 2-1 yendiği maçı köşelerinde yorumladı. İşte o yorumlar...

"KOMADAN ÇIKTI"

BİLAL MEŞE: Beşiktaş, ikinci yarıdaki baskılı oyunuyla, bence çok önemli bir galibiyet aldı. Trabzonspor yenilgisi ile şoka giren Kartal, öyle veya böyle üç puana kanat çırparken, benzetme yerindeyse, komadan çıktı, Kayserispor’a da ilk yenilgisini tattırdı. (MİLLİYET)

"BEŞİKTAŞ’IN TAM DA İHTİYACI BUYDU"

UĞUR MELEKE: Aslında Beşiktaş’ın da bu sezon tam olarak ihtiyacı buydu: Orta üçlüden hücum katkısı. Dün gündüz saatlerinde Kayseri önünde Salih’in asisti Oxlade Chamberlain’in koşusuyla gelen gol, siyah-beyazlılar için çok önemli. Arsenal’dayken bir kanat hücumcusu olan Oxlade, Liverpool’da merkez orta saha oyuncusuna dönüşmüş ve zaten bu ekstra koşularıyla fark yaratmıştı. Beşiktaş’ta orta üçlünün ceza alanına attığı adım, hücum, asist ve gol katkısının artması siyah-beyazlıların performansı için anahtar şu anda.(HÜRRİYET)

"DAHA İYİSİNİ YAPACAKLARDIR"

ALİ GÜLTİKEN: Kayseri karşısındaki oyunla Beşiktaş normalleşme sürecini tamamladı diyebiliriz. Sakat oyuncularla beraber yeni transferler Bailly ve Chamberlain'in de yaptıkları katkı, onlardan doğal olarak bekleniyordu. İkisi de kalitesi yüksek, önemli liglerde iş yapmış oyuncular. Bu katkılar başlangıç diyebiliriz, daha iyisini yapacaklardır. Bailly'nin Colley ile, Chamberlain'in de Hadziahmetovic ve Salih'le uyumları mükemmeldi. Dengeler yerine oturunca Salih'in de yeniden bir yıldız olarak ışıldadığını gördük. Kayserispor güçlü bir ekip, Beşiktaş'a zorluklar çıkartsa da Beşiktaş vites yükselttiğinde ortaya çıkan kalite, bunu geçmeye yeterli oldu. (SABAH)

"NE DEDİN ŞENOL HOCAM?"

ATTİLA GÖKÇE: Tamam, üçlü oynamasını anlıyorum da, Şenol Hoca acaba devre arasında neler söyledi? O statik takım daha yaratıcı, daha derin oyunla nasıl kendine döndü? İkincisi, Avrupa dönüşünde Beşiktaş’ı pazartesi değil, 1 gün önce oynatmak, erteleme maçını çarşambaya koymak ne kadar doğru? Şenol Hoca’nın yakınması boşuna değil. TFF açıklama yapmalı.(MİLLİYET)

"GÜNÜ KURTARDI"

TURGAY DEMİR: Beşiktaş dün puan kaybedebilirdi. Çünkü yanlış oyuncu tercihleri rakibin savunmasını kolaylaştırdı. Gedson'un yokluğunda Chemberlain'in iyi performans göstermesi ve bir de gol atması önemliydi. Günü kurtaran bu performans oldu. Amir, Salih her zaman iyiler, Aboubakar pozisyon bulduğu anda golü atıyor, Ghezzal'ın uzak ortaları etkili ve içeri kat ettiğinde de şut ve gol atmasını bekleyebilirsiniz. Bu şartlarda diğer kanatta pivot santrafor tarifine daha yakın olan Cenk Tosun değil Rashica olması şart. Şenol hoca bu gerçekle yüzleşmeli. Aksi halde Beşiktaş her maçı bıçak sırtında oynar. Bunu ben söylemiyorum Beşiktaş'ın kadro gerçekleri söylüyor Taraftar maç sonu yine yönetimi istifaya çağırdı. Takım önüne geleni devirip ligde ve Avrupa'da tam gaz gitmezse bu ateş pek sönmeyecek gibi… (FOTOMAÇ)

"İKİNCİ BAHARINI BEŞİKTAŞ'TA YAŞAYACAK"

FATİH DOĞAN: Beşiktaş, orta sahası sert pres yememesine, Ghezzal derinlemesine ortalar yapmamasına, duran topla 56'da Aboubakar'ın golüne rağmen Kayseri'yi çözemedi. Altı dakika sonra uzun topla ceza sahasına sokulan Chamberlain'ın kontrol edip sonrasında attığı gol, yeni bir tarzın izlerini, İngiliz futbolcunun da "Ben buradayım" diye meydan okumasını taşıyordu. Bundan sonraki maçlarda arkadaşlarından top isterken dünkü kadar efor sarf etmez! Chamberlain'in bu oyun zekâsıyla giderek yükseleceği görüşümün arkasındayım. İkinci baharını Beşiktaş'ta yaşayacak… Beşiktaş'ta duygular karışık dedik. Maç bitimi "Yönetim istifa" sesleriyle "üçlü çektirme seremonisi ardı ardına geldi. Beşiktaş 3 puandan ötesini kazandı. Derin bir nefes aldı. (SABAH)

"BELLİ Kİ 10 NUMARASIZLIKTAN"

SİNAN VARDAR: Beşiktaş'ın ikinci yarıdaki geri dönüşü takdire şahandı ama 10 numara eksikliği dikkat çekici. Sezon başı transferlerinden sadece birini ilk 11'e süren Şenol Hoca'nın rotasyonu belli ki 10 numarasızlıktan! Aboubakar ve Cenk yeteri kadar beslenemezse Beşiktaş gol yollarında sıkıntı yaşamaya devam eder. Taraftarın coşkusu, geri düştüğünde bile takıma olan inanılmaz destek ve bağlılığı her zamanki gibi şahaneydi. (FOTOMAÇ)

"GEDSON'U ÇOK ARADILAR"

OKTAY DERELİOĞLU: Maçın geneline baktığımızda her ne kadar geri dönüp maçı kazansa da Beşiktaş'ın ümit vermediğini söyleyebilirim. Oyuncuların form durumu kötü. Oynadıkları oyundan kendileri de zevk almıyorlar. Şenol Güneş'in takımın form durumunu bir önce yukarı çekmesi gerekiyor. Beşiktaş'ın ilk yarıdaki etkisiz performansında Gedson'un olmamasının da katkısı büyük. Siyah-Beyazlılar defanstan orta sahaya top taşıma yeteneği olan Portekizliyi dün sahada çok aradı. (TAKVİM)

Habere git: Sporx